Prohászka a Nemzet Színpadán

Nagyon izgalmas programban volt részünk, a Budapesti Nemzeti Színház által szervezett Ádámok és Évák ünnepén, 2024. január 22-én. Ezen a nagyszabású rendezvényen rengeteg iskola drámacsoportja részt vett, ami mindenkire buzdító hatással volt. Reggel alig, hogy megérkeztünk, máris belecsöppentünk, a színház pörgő, rohanó próbaarzenáljába, amikor is mindenki lepróbálta a maga kis jelenetét, melyen természetesen mi is részt vettünk. Ezután a szabadidőnket iszonyat sok nevetéssel, öltözéssel és társasozással töltöttük. Nagyon jól éreztük magunkat, és ez alkalommal iskolánk média csapata is velünk szórakozott, valamint nagyon sokat segítettek a hang-, és fénybeállítások megfelelő alkalmazásában. A pihenést nyilvános főpróba követte, ahol a darabot már kellékekkel, öltözékkel és fényekkel gyakoroltuk el. Ezt már megtekinthették a hozzátartozók is mivel, az esti előadásra nem biztos, hogy mindenki el tudott volna jönni. A főpróba utáni pihenést követően kezdődött is az éles előadás, amit mindenki nagyon élvezett. Az összes előadás nagyon szuper volt, ezzel mindenki egyetértett. A sok színészkedéstől már igen fáradtan vonultunk vissza a színpadra, és a meghajlást és tapsvihart követően (este 11-óra környékén) mindenki az öltözőjébe ment, hogy elpakoljon. Egy emberileg, és szakmailag nagyon tanulságos és tartalmas nap után mindenki hazatért, hiszen másnap reggel nyitott kapuval várt minket iskolánk.

Írta: Rab László